PAR30 THEME
این عکس به قیمت 4.3 میلیون دلار به فروش رسیده است ! - دانلود در این وبلاگ را به نحوی دیگر تجربه کنید!!

 

دانلود در این وبلاگ را به نحوی دیگر تجربه کنید!!

برای مشاهده ی آرشیو یوزر و پسورد نود 32 به آرشیو دی ماه 89 مراجعه کنید

این عکس به قیمت 4.3 میلیون دلار به فروش رسیده است !
ساعت ٩:٠٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۸ آبان ۱۳٩٠  کلمات کليدي: عکس ، تصاویر جذاب ، عکاسی ، گران ترین عکس

این عکس که توسط Andreas Gursky گرفته شده در حراجی هفته گذشته با قیمت 4.3 میلیون دلار به فروش رسید تا رکورد گران ترین عکس دنیا را به نام خود ثبت کند. 99% عکاسان آثار خود را با قیمت های فوق العاده ارزان به فروش می رساند اما در بین آنها هنرمندانی هستند که عکس های منحصر به فرد و بار ارزشی را خلق می کنند و هنر آنها به چشم علاقمندان با ارزش به نظر می رسد.

 

 

توضیحات در ادامه مطلب ...  .


پیش از این رکورد گران ترین عکس دنیا از آن عکس Cindy Sherman با قیمت 3.89 میلیون دلار بود. حال Gurksky با عکسی که در بالا مشاهده می کنید رکورد گران ترین عکس دنیا را شکسته است.

تصویر با کیفیت را در وب سایت christies.com مشاهده کنید. ابعاد عکس فروخته شده 185.4 در 363.5 سانتی متر بوده است. 

اگر با Gursky آشنا نیستند و تعجب می کنید که چرا عکس یک رودخانه می تواند اینقدر با ارزش باشد و این عکس چه تفاوتی با تصاویر دیگر می کند. باید بدانید که این اولین اثر گران قیمت Gursky نیست پیش از این اثر دیگر این هنرمند که  99 Cent II Diptychon نام گذاری شده بود با قیمت 3.3 میلیون دلار به فروش رسیده بود. تصویر این اثر را در زیر مشاهده می کنید.

 

 

فاکتور دیگری که باعث با ارزش شدن آثار او می شود تیراژ محدود هر اثر است. به عنوان مثال تنها 6 نسخه از این اثر در موزه های مختلف به نمایش گذاشته شده است.

 

اما با تمام این تفاسر باور اینکه این عکس 4.3 میلیون دلار ارزش داشته باشد جدا دشوار است!!!!!